Laiks
…šobrīd nenotiek…
Dalība
…€
Kontakti
Inese Ločmele | somatika[at]i-deja.lv | 29137826
Vieta
I-DEJAS MĀJA, dejas un personības kultūras centrs, Lāčplēša ielā 60, 2.stāvā | karte

 

Iknedēļas psiholoģijas lekcijas/diskusijas par tēmām, kas auguma psihoterapeitei Inesei Ločmelei atklātas par aktuālām vairāk kā 12 gadu garumā, vadot praktiskos seminārus par pašizziņas, ķermeniskās apzinātības, radošuma un dzīves kvalitātes tēmām. Lekcijas ir atvasinājums un papildinājums ikgada praktisko semināru kopumam ‘ID kurss. Somatika. Harizma‘.

ID psiholoģijas lekcijas būs interesantas cilvēkiem, kas apzinās vai vēlas apzināties prāta, jūtu un kermeņa ciešo saikni, vēlas būt labākā kontaktā pašam ar sevi, cilvēkiem, kas apzinās, ka visprecīzākās atbildes uz saviem dzīves jautājumiem mēs varam iegūt tikai paši, caur jaunu izpratni un pieredzi.

 

Pasniedz
Sertificēta auguma psihoterapeite Inese Ločmele. Pārstāv franču psihoterapijas virzienu “psiho-organiskā analīze” (psihes-ķermeņa analīze).
Inese pasniedz somatiku tās dažādajās izpausmēs:
ilgtermiņa pašizziņas ‘ID kursu‘, terapeitisko stihiju deju un autentisko kustībukontaktimprovizāciju, praktiskos pašizziņas seminārus par ķermeņa/prāta integrāciju, radošumu, iekšējo brīvību, improvizāciju un noteikti- pašizziņu I-DEJAS MĀJĀ, Latvijā un ārpus tās robežām.

Dejas un personības kultūras centra “I-DEJAS MĀJA” dibinātāja, saimniece un pasniedzēja, somatikas jomas pārstāve.

Kopš 2001.gada Inese regulāri padziļina zināšanas un pieredzi, piedaloties meistarklasēs un festivālos visā Eiropā, intensīvi bagātinot savu pieredzi somatikā un dejas terapijā


 

Lekciju tēmas:

Somatika– kāda vērtība šādam skatpunktam? Kā to izmantot dzīvē?
Mums katram ir augums- ķermenis, prāts un jūtas. Vairumam no mums prāts dominē pār jūtām un ķermeni, kas izjauc dabīgo līdzsvaru un rada grūtības, slimības vai citas problēmas sevī pašā vai ar citiem. 
Somatikas semināros mēs sevi izzinām caur visām trijām tā izpausmēm. No somatikas skatpunkta- pieredzot sevi visā veselumā mēs esam tuvāk veselībai, kurā dzīvo gan iekšējais miers, gan harmonijas izjūta. Veselība = veselums.
Ķermeņa padarīšana par objektu ir mūsdienu kultūras fenomens. Esam audzināti to lietot, ierobežot un pakļaut. Kā iedvesmot sevi dzīvot citādāk? 

Stress. Sazemēšanās vs stress un trauksme.
Trauksme un ‘panikas lēkmes’ nav vājuma pazīme. Tās ir zīmes, ka esam bijuši pārāk stipri pārāk ilgu laiku. Vismaz 1/3 no mums tam ir gājuši cauri.
Kā būt stipriem, saudzējot sevi?
Veģetatīvā distonija- kā tā dzimst, dzīvo, un no kā pārtiek. Kā to pieradināt un pārmācīt.
Sazemēšanās- zāles pret ‘sajukšanu prātā’ – patērētāju sabiedrības dzīves ritma nepieciešamība.

Dzīves jēgas izjūta, kas ielikta šūpulī, bet ko var pazaudēt- primārā enerģija.
Katrā no mums eksistē pamata enerģijas avots, kas tiecas uz savu konkrēto mērķi. Lielai daļai no mums ir traucēts vai pat zaudēts kontakts ar to. Ja vēlmju realizācija ir pārāk sarežģīta, daļa no mums izvēlas labāk šo saikni neizjust. Tādā veidā cilvēks vairs nezina, ko vēlas, līdz pat tam- vai vispār kaut ko ir vēlējies. Bet avots nav iznīcināms, kamēr cilvēks ir dzīvs. Kā atgūt, spēcināt kontaktu ar to? Kā zināt, kādā veidā mēs savu enerģiju vēlamies realizēt? Kas mūs padara par to, kas mēs esam? Meklēsim somatiskas atbildes uz šiem jautājumiem.

Ēna un grēkāža loma- kad tās (pie)redzam, ko no tām mācīties
Jebkurai fasādei ir sava ēnas puse- tā, ko noliedzam, ko nevēlamies ne redzēt paši, ne rādīt citiem, tā daļa, par kuru neticam, ka arī tādi mēs varam būt. Kamēr slēpjam kaut ko ēnā, esam vienpusīgi, esam nelīdzsvarā, mūs vajā trauksme (ka tik kāds neuzzina par To mani!;), ko nespējam nomierināt. Ieskatīsimies kaut nedaudz Ēnas vērtībā un tās dotajos resursos, lai tuvotos tuvāk pilnībai(;
Vainotājs un vainīgais- grēkāža lomas abas puses. Vai atpazīstam tās sevī? Ja spējam atpazīt, spējam arī tās transformēt

Autentiskums jeb patiess īstenums. Kas ir tā pamatā, kā pie tā tikt? Harizma– kas tas? Vai katram ir iespēja būt harizmātiskam?

IDentitāte, process līdz tai, tās maiņas saistībā ar apkārtējo vidi. Kā to spēcināt?  Vai tā ir drīzāk mainīga vai nemainīga? Kā to spēcināt? Šī tēma noteikti mijiedarbosies ar tēmu par autentiskumu

BAILES! Kas ir šīs jūtas? Kam tās domātas? Kādēļ nevar iztikt bez tām? Kā tās izmantot savā attīstības ceļā. Šai lekcijā jutīsiet vēsmas no ‘Grinberg metodes‘, kura fokusēti strādā ar bailēm un sāpēm, kas ir pirmie un lielākie šķēršļi mūsu sapņu un vēlmju piepildīšanā

Manipulatīvas attiecības. Kā tajās neiekļūt un kā izkļūt, ja esam jau tur nonākuši. Cik vadāms esmu, un cik brīvs un spontāns varu būt? Projekcijas, to atpazīšana, lai tiektos tuvāk īstenai dzīvei. Kā mēs velkam līdzi sev novecojušu un emocionāli pārāk ietekmējošu pagātni

Jūtas– mūsu iekšpasaules ķīmiskais kokteilis, mūsu intuīcija. Posts un vērtība

Valodas tīrība- psihes tīrība. Balss būtība un sūtība pašizziņā, pašsajūtā, pašizpausmē

Pārliecības, kas izgāž labos plānus jeb līgumi, ko slēdzam ar sevi

Nakts sapņi, to jēga mūsu dzīvē, to izpratnes ceļi

’pusmūža jeb 40 gadu krīze’ – process, grūtības, vērtība. Vairums no tās bīstas kā no uguns, vēlas izvairīties. Kādēļ ir vērts tai atvērties un kā ar to sadarboties, lai notiktu izaugsme?

Fascija– cilvēka emocionālais ķermenis, bet ne tikai. Bodywork– jēga, būtība, pamatprincipi

Vajadzības personības ilgtspējības kontekstā. Īstenais pamats jebkurai mūsu izvēlei, ko bieži vien neapzināmies. Kas dziļāk par ierasto Maslova piramīdu, bez kuras tik un tā neiztikt;)

Stihijas– zeme, uguns, ūdens, gaiss, ēters. Kā tās pielietot sevis līdzsvarošanai un savas dzīves sakārtošanai

Temperaments, raksturi, psiholoģiskās aizsardzības. Mēs katrs aizsargājamies no ārpasaules nestās trauksmes. Kā tas notiek? Kā to darīt veselīgāk? Kas ir raksturs- no psihologu skatpunkta. Kā tas veidojas?
Lekciju kurss 3 secīgu trešdienu garumā.
Šo lekciju kursu vērts apmeklēt tikai sākot no pirmās lekcijas, kurā arī notiks ievads tēmas būtībā!

 

 

 

 

FBlogo Prāta un ķermeņa ciešā saikne. Psiho-organiskais aplis: praktiska struktūra, kā izprast sevi un situācijas, saskatīt cēloņu-seku sakarības savā dzīvē, savā veselībā, savās attiecībās, raisot idejas par to, kur meklējama problēmas sakne un kā to iespējams labot.
Lekciju kurss 7 secīgu trešdienu garumā.
Šo lekciju kursu vērts apmeklēt tikai sākot no pirmās lekcijas, kurā arī notiks ievads tēmas būtībā!