Laiks
trešdienās, 18:15-19:15
Iespējams iekļauties jebkurā sesijā- esiet aicināti!
Telpa
zoom platforma
[saņemsiet arī ierakstu, aktīvu 2 nedēļu ilgumā]
Pieteikšanās
līdz trešdienas plkst. 15:00
rakstot: somatika[at]i-deja.lv | 29137826


sesijas tiem, kas par daudz ‘galvā’, sadrumstalotajiem-
sevis sajušanai, pašizziņai, prāta nolaišanai ķermenī, auguma apzinātībai,
lai sajustu sevi kā vienotu veselumu.
Ķermeniskas terapeitiskas sesijas
sertificētas auguma psihoterapeites vadībā

no jūnija līdz oktobrim nometīsim teorētisko pusi,
atstājot tikai fantastiskās Stopping Movement terapeitiskās kustības daļu,
un oktobrī atgriezīsimies ‘Kustība kā terapija’ sesijās!

Ne vienmēr varam ņemt dārgas individuālas sesijas, lai atgūtos no sadrumstalotības, trauksmes, dažnedažādiem pārdzīvojumiem, kas izsit no līdzsvara.
Ne velti tās saucas ‘sesijas’, ne ‘nodarbības’- jo, principā, tās ir auguma psihoterapeites Ineses Ločmeles vadīta auguma terapija, auguma apzināšanās treniņš jeb Grinberg metodes sesijas, pieredzamas grupā.
Nāksim un nonāksim ar savu uzmanību savās mājās- savā augumā kā vienotā veselumā. Saņemsiet arī instrumentus, ko ņemt līdzi lietošanā, un sesijas ierakstu arīdzan

Tēmas, kas bijušas un noteikti vēl atgriezīsies:
Daudzu skrejošo domu apklusināšana, prāta sazemēšana – kad jūtamies sašķīduši daudz sīkos gabaliņos, kad esam pārlietojuši prātu, kad vairs nekas nav saprotams un savācams un trauksme jau klauvē pie durvīm (cerams, vēl tikai ārdurvīm;), vēlams prātam dot atslodzi, to sazemējot, un viss (tiešām!) kļūst vienkāršāks, sastrebjamāks, mierīgāks un- radošumam parādās iespēja! Pašapziņas sajūta ķermenī. Acis un kakls – ekrānu upuri, kam nepieciešama īpaša aprūpe. Krūtis un elpošana, pleci un spranda – stresa epicentrs ķermenī;), organiska drosme un atvēršanās – izzinājām, kā mēs katrs pa savam padarām sevi mazāku un vājāku, un atvērsim sev iespēju atklāt, kāda formāta drosme slēpjas aiz šīs baiļu formas, tēma: no dusmām līdz nekā negribēšanai- aktīvās enerģijas kustināšana augumā, iegurņa dārgumi, sazemēšanās lielpilsēta, vēders– pārstrādes lielpilsēta organismā- tur sagremojam gan ēdienu, gan informāciju, gan arī jūtas, pasivitātes labumi. Savas balss spēks– lai mūs dzird, sadzird un arī ieklausās, ko sakām. Savas ass, vertikāles atrašana un smalka sajušana. Kad tas kaut uz mirkli ir notverts, mūsos ir spēka un viegluma izjūta, ir skaidrība un miers. Kā katrā sesijā- izmēģināsim vairākas prakses, ko pielietot ikdienā

Kā sesijas notiks
Sertificētas auguma psihoterapeites, Latvijā vienīgās Grinberg metodes un Stopping movement praktiķes Ineses Ločmeles vadībā mēs pievērsīsim sava prāta uzmanību ķermenim, veiksim dažādus praktiskus uzdevumus, ko varēsiet pielietot patstāvīgi. Būs arī kustības- no mazmazītiņām līdz turpat dejiskām un ar mūziku (Stopping Movement daļa).
Tas viss-
lai mēs arvien un atkal atgrieztos pie realitātes, ka esam viens vienots veselums savā augumā. Kad psihe to pieredz, tā kļūst mierīgāka, skaidrāka, pazūd sadrumstalotība, un mēs pieredzam tādu vienkāršu un īstu prieku- par savu eksistenci. Citi to sauc par harmoniju, citi par laimi, citi- par iemiesotību (embodiment), citi- par vienota veseluma izjūtu (wholesness)

“Pirmkārt, iespēja būt apzinātā kustībā, elpošanā ierastā laikā.
Patīk gan sākuma vingrinājumi- tie nav sarežģīti,
un tiek iedota pareiza to lietošana jeb mērķis, kam tas vislabāk varētu palīdzēt.
Ikdienā ik pa brīdim kādu izpildu.
Savukārt mūzika un deja- tas ir kā emocionāls turpinājums.

Jūtos pozitīvāka, dažkārt uzrodas svaiga enerģija.
Arī neklātienē var ar sevi pastrādāt- tā ir daudz labāk, nekā gaidīt uz nākamo nodarbību”

– kādas regulārās dalībnieces atziņas

Nepieciešamais

  • atvēlēta telpa un laiks sev pašam/pašai
  • gana labs interneta savienojums
  • ērtas drēbes ērtām kustībām
  • gana laba skaņa no datora vai austiņās

Dalība
50€ par 4 sesiju kopumu, ja apmaksu veicat vienā maksājumā;
80€ par 8 sesiju kopumu, ja apmaksu veicat vienā maksājumā;
15€, ja maksājat par katru sesiju atsevišķi

Vada
Inese Ločmele, sertificēta auguma psihoterapeite (2009), Latvijā vienīgā Grinberg metodes un Stopping movement praktiķe.
Somatiku kopš 2001.gada apguvusi neskaitāmās meistarklasēs un festivālos visā Eiropā, bet padziļināti un detalizēti- studējot Somijā dejas un somatikas pedagoģiju, studējot Grinberg metodi.
Dejas un personības kultūras centra I-DEJAS MĀJA dibinātāja un saimniece (2009-2020).
MA psych

Atziņas
“Tik daudz laika esmu veltījusi psihoterapijā uzmanību vēršot uz psihi un jūtām… Un te- caur ķermeni, caur apzinātām kustībām bija sajūta, ka 1,5 stundā man notikušas 4-6 sesijas.
Mierīgs prāts un laimīgs ķermenis noslēgumā”
“Patiess laiks sev. Iepazīt sevi, uzticēties sev un savam ķermenim”
Rūpes par ķermeni, disciplinētība, siltums dvēselē, iziešana no komforta zonas, muskuļu, locītavu, skeleta ieeļļošana- elastības atjaunošana. PRIEKS BŪT un kustēt dejojot!
Izkustēšanās, laiks sev un savam ķermenim. Iespēja un laiks ieklausīties, kas notiek organismā
Miers, izkustēšanās, līdzsvarota un viegla noskaņa, stresa atlaišana
Vērtīga sevis pieredzēšanas pieredze un iespēja dziļi pabūt ar sevi, arī pamodināt un izstrādāt konkrētas jūtas
Vispār esmu ļoti pateicīga par šīm nodarbībām un nevaru saprast, kāpēc tik ilgu laiku nodarbojos ar “beigta zirga elpināšanu” nevis rūpēm par sevi”
Man tā ir iespēja izkustēties un arī aizdomāties par sevi un procesiem manī
” Paldies, ir prieks un pacilāta sajūta (uzreiz pēc sesijas), šķiet varu visu mierā paveikt”

Man patika izbaudīt visus vingrinājumus, patika tā dīvaini saraustīti kustēties mūzikas ritmā (Stopping Movement). Kakls ir palicis plastiskāks, nenoliedzami! Un, beigu meditācijā sajutu jaunu kustību- šķita, ka krūšu kurvis cilājas no krūtīm uz augšu, it kā tur būtu kādas eņģes ieliktas. Laba sajūta, katrā ziņā!
Turpat vai osteopātija, bet patstāvīgi pieredzama Ineses gudrā vadībā. Un tā patstāvīgā pieredzēšana dod spēku un paļāvību, ka es pati ar to (savu problēmu) varu tikt galā
Gribu turpināt, jo pēcgarša pēc nodarbībām ir laba. Jūtos transformējusies

uz veselību ♡