Raksts

Par miegu

Mūsu miegs ir rādītājs un rezultāts tam, kā mēs pavadām mūsu dienas laiku.Šis raksts veltīts īpaši tiem, kam ir problēmas ar miegu- aizmigšanu, mošanos naktī vai grūtības pamosties

Ir lietas, kuras mēs spējam pārvaldīt, un ir- ko nevaram. Pavisam reālistiski- mēs nevaram pārvaldīt to, kas notiek ar mums naktī, bet- varam ietekmēt to, kas notiek dienā

Veģetatīvā distonija

Trauksme un ‘panikas lēkmes’ nav vājuma pazīme. Tās ir zīmes, ka esam bijuši pārāk stipri pārāk ilgu laiku. Vismaz 1/3 no mums tam ir gājuši cauri.
Kā būt stipriem, saudzējot sevi?
Veģetatīvā distonija- kā tā dzimst, dzīvo, un no kā pārtiek. Kā to pieradināt un pārmācīt.
Sazemēšanās- zāles pret ‘sajukšanu prātā’ – nepieciešamība patērētāju sabiedrības dzīves ritmā

Klejotājnerva vērtība

Piedzīvojot izaicinājumiem piepildītu dzīvi, saņemot spēcīgu mentālo stimulāciju (darbs galvā- plānošana, stratēģiju izveide, komunikācija, problēmu risināšana, ideju radīšana, to realizēšana un vēl viskautkas interesants, ko atradīsiet darbu sludinājumos kā potenciālā darbinieka vērtīgas īpašības)  – ar šo pārspīlējot un neparūpējoties par sabalansēšanu ar kvalitatīvu atpūtu, mēs varam nokļūt līdz trauksmei, panikas lēkmēm, nespēkam, alerģijām, apgrūtinātai gremošanai, atmiņas

Otrās (vai pirmējās?) smadzenes – gremošanas trakts…

Zinātnieki nonākuši līdz atzinumam, ka mūsu prāta darbību un fizisko veselību nosaka triljoniem mikrobu uz mums un mūsos- mūsu mikrobioms (tas sevī iekļauj baktērijas, vīrusus, sēnes un vienšūnu arhebaktērijas).
Nu jau arī depresija, autisms un citas neirodeģeneratīvās saslimšanas (Parkinsona, Alcheimera, Hantingtona utml. slimības) tiek saistītas ar šīm sīkbūtnēm.
Labi zināms, ka tas, kā mēs jūtamies, ietekmē mūsu

Stihiju deja | par procesu

`Stihiju deja | personīgie rituāli’
pašterapija, enerģiska izlāde un uzlāde
Jebkura skaņa ir vibrācija.
Uz šo pieņēmumu balstās arī Stihiju dejas process,
kurā caur mūziku tiek piedāvāti seši dažādi ritmi jeb vibrāciju kopumi,
kurus esat aicināti izdejot.
Ja bail no vārda ‘izdejot’, ņemiet to kā ‘ļaut sev kustēties’ un izzināt savas kustības
pasniedzējas doto uzdevumu formātā.
Katram no mums ir dabīgi izveidojušās
vājās un stiprās

no vajadzībām līdz apzinātībai

Vajadzības. Aktivitātes un pasivitātes proporcijas. Iekšējo rezervju tērēšanas mehānismi. Jūtas, to skaitā. Jūtu pārvaldīšanas citādāks veids. Un kā tas viss neviļus noved pie apzinātības…

Pusmūža jeb 40 gadu krīze

Attīstības krīzes mūsu dzīvē nāk un aiziet- tā ir dabīga dzīves parādība. Kā izjutāt identitātes maiņas ap 14, 21, 28 un 35 gadu vecumu? Pusmūža krīze ir tikai kārtējās maiņas dzīvē. Ko tās pieprasa iemācīties un ko dāvina- par to šis raksts.
Pusmūža krīzes pirmie vaibsti parādās ap 38 gadu vecumu un vajadzētu noslēgties ap 50 g. vecumā, bet… iespējamas izmaiņas.
Dzīve ir kā romāna lasīšana; pusmūža krīze nozīmē apzināšanos, ka mēs to grāmatu arī rakstām

IKIGAI- prieks un gandarījums par savu dzīvi

Ikigai ir japāņu izteiciens ar nozīmi ‘iemesls būt’ vai mazliet izvērstāk- ‘iemesls, kā dēļ mosties no rīta’ jeb iemesls priekam un gandarījumam par savu dzīvi.

Klātesamība, esot attiecībās

Sievietes aiziet no vīriešiem, kurus viņas mīl. Jo viņu vīrietis nav klātesošs. Viņš strādā, sporto, spēlē, skatās TV, makšķerē. Tie nav slikti vīrieši, viņi ir labi tēvi, viņiem ģimene ir svarīga, bet viņi uztver savu sievu kā pašu par sevi saprotamu lietu. Viņi nav klātesoši..
(Aprakstītais tieši tāpat strādā arī otrā virzienā)

Kas notiek psihoterapijā – 60 vārdos

Es piedāvāju klientiem izrunāt savu pieredzi, jūtas/emocijas, uzvedību un domas, un atrast veidus, kā domāt un rīkoties sev pieņemamāk un patīkamāk.