Autentiskā kustība – dejas terapijas pirmavots. Tā veicina sevis kā bodymind (ķermeņa un prāta vienota veseluma) apzināšanos, kas ir arī holistisko (wholistic) terapiju pamatā.
Apraksts par to, ko sagaidīt no Autentiskās kustības procesa –
Psihoterapeite, bijusī dejotāja, Mērija Stārka Vaithausa, terapijas sesijās ievēroja, ka, procesā iesaistot klienta ķermeni un pielietojot kustības, terapijas gaita kļūst jēgpilnāka un dinamiskāka. Tādējādi viņa terapijas procesā ieviesa brīvo kustību- cilvēks ļauj ķermenim pašam kustēties tā, kā tas vēlas, t.i., nevis skaisti dejot, prātam vadot ķermeni, bet tuvinoties faktam, ka kustības vada ķermenis, ne prāts. Kustības kļūst autentiskas, pavisam personiskas, kad tās impulsi nāk no dziļumiem (movement in depth). Un tādējādi mūsu pašu kustības mums pasaka priekšā to, ko mūsu pašu augums mums stāsta un ko ikdienā nesadzirdam. Par mūsu sāpēm, mūsu dziļākajām vēlmēm un- mūsu spēku un potenciālu. Vienvārdsakot- autentiskā kustība pietuvina mūsu apziņu zemapziņai un starp tām var stiprināties kontakts, kas tik ļoti nepieciešams veselīgai dzīvei.
Balstoties uz Karla Gustava Junga radīto brīvo asociāciju plūsmas tehniku, Autentiskā kustība dara to pašu, tikai ne verbāli, bet kustībā. Piem., „mamma” > tētis > ģimene > siltums > kopā būšana, utt.. Autentiskā kustība ir auguma brīvo asociāciju plūsma, kas nomaina cita citu, vedot tālāk personīgo dzīļu ceļojumā, raisot tēlus, atmiņas, fantāzijas un risinājumus.
Šī ir pilnībā uz sevi vērsta kustību forma, kuras laikā cilvēks var atklāt kustību pavedienu, kas piedāvā tiltu starp neapzināto un apzināto. Jo viss, ko mēs uztveram caur visām maņām, veido mūsos tēlu rezonansi, piemēram, kādas dziesmas liek atcerēties kādus momentus dzīvē, kādi izteicieni atgādina to pašu dzirdēto bērnībā, visa veida krāsas, principā, nosaka mūsu noskaņu (mūsu garastāvoklis mainīsies, atkarībā no tā, vai atradīsimies sarkanā, zaļā vai melnā istabā, vai ne?).
Katru mirkli mēs uztveram gūzmu impulsus no ārienes un iekšienes. Zinātnieki aprēķinājuši, ka neapzināti mēs uztveram ap 40 000 ārējos un iekšējos signālus sekundē (!). Apzināti- max 40. Autentiskajā kustībā mēs ļaujam pavērt savu apzinātību, spēcīgāk uztvert iekšējos un ārējos signālus, kas šai procesā dod mums stimulu kustībai jeb citiem vārdiem- apzināti vērot savu tēlu mijiedarbību, savu domu gaitu, savu jūtu dinamiku un novērot, cik ļoti ķermenis, prāts un jūtas ir cieši saistīti mūsu ik mirkļa aktivitātēs. Manā uztverē, šī ir savas intuīcijas attīstīšana un trenēšana.
Autentiskā kustība veicina sevis kā ķermeņa un prāta vienota veseluma apzināšanos (bodymind), kas ir arī holistisko (wholistic) terapiju pamatā.
Šis ir laiks, kad vienkārši dot sev laiku Būt. Būt pašam, būt tādam, kāds esmu, ieraudzīt vai sadzirdēt savu iekšējo pasauli, pateicoties kustībai. Bieži vien tieši šajā procesā parādās iespēja zemapziņai risināt to, ko apziņa nespēj atrisināt.
Tas parasti ir ap pusstundu ilgs absolūti brīvu kustību laiks ar aizvērtām acīm gan fiziski, gan mentāli drošā telpā.
Process iesākas ar ievada stāstījumu par to, kas īsti ir autentiskā kustība, kam seko relaksācija/ vizualizācija/ iesildīšanās, ar kuras palīdzību mēs atveramies gaidāmajai autentiskajam savam procesam.
Dalībnieki strādā pāros, bet tas nenozīmē, ka noteikti jānāk ar savu pāri. Cilvēks, ar ko nokļūsiet sadarbībā, ar savu paša būtību vien dos jums impulsus pārdomām un sajūtām. Kamēr viens no pāra dalībiekiem (mover | kustonis) ar aizvērtām acīm ļaujas sava auguma kustībām, otrs (witness | vērotājs) viņu vēro bez kristiskuma, vērtēšanas un interpretācijām, vērojot, ko partnera kustības izraisa viņā, tādējādi vērotājs kļūst par procesa aktīvu dalībnieku. Tāpat vērotājs sargā savu partneri no potenciāli bīstamām situācijām (piem., uzskriešanu kādam stūrim). Pēc šī procesa pāra dalībnieki tiekas un dalās ar notikušā refleksijām, un tad- mainās lomām. Process noslēdzas ar visas grupas refleksijām.
Autentiskā kustība īpaši iesakāma kā regulāra aktivitāte- psihes harmonizēšanai, ikdienas sakārtošanai, aktīvai meditācijai- lai apstātos dzīves steigā un pabaudītu īsto realitāti- sevi- dotajā laikā un telpā
atgriezties uz praktiskās nodarbības ‘autentiskā kustība‘ aprakstu