Kas īsti ir pašapziņa?
Kā pie tās nonākt? Vai drīzāk- kā to atgūt?

Jautājumi, kam ik pa laikam meklējam atbildi. Visbiežāk tad, kad tās pietrūkst

Auguma psihoterapeite, Latvijā vienīgā Grinberg metodes praktiķe, Inese Ločmele: “…Principā jau katrā manis vadītajā seminārā un individuālajā sesijā mēs tieši vai netieši vienmēr strādājam ar pašapziņas spēcināšanu, jo…

  • pašapziņai ir iespēja izpausties tad, kad esam sazemēti
  • kad esam viengabalaini pretstatā sadrumstalotībai, un tam pamatā ir …sazemēšanās
  • pašapziņa = mazākā piepūle. Un mazākās piepūles principu mēs trenējam katrā somatikas nodarbībā, vismaz noteikti ar mani
  • neļaujam sīkumiem mūs traucēt, un tas iespējams jau atkal- kad esam sazemēti,
  • mums ir skaidri nodomi, mērķi, zinām, ko gribam, un to gan zināt, gan noturēt atkal jau iespējams tad …kad esam sazemēti,
  • neļaujam raustīt mūs uz visām pusēm (kad mums ir skaidri savi nodomi, un esam …sazemēti)

Teikšu tā- būt ar spēcīgu pašapziņu ir būt dabīgi, organiski skaistam, pievilcīgam- būt dabīgi harizmātiskam- esot tieši tādiem, kādi mēs dabīgi esam.
Un pašapziņas spēkam ir dota iespēja tad, kad savas sadrumstalotās daļiņas esam savākuši vienotā veselumā, kādi mēs, principā, esam.
Bet tikai ar vienu lielu noteikumu-
kad neļaujam prātam klaiņot pagātnē, nākotnē, dialogos un monologos, kas sen jau pagājuši vai nekad nav notikuši, ārpasaules un iekšpasaules vērtējumos (kam tie ir būtiski?), tāda veidā atkal jau saplosot viengabalainību dažādos laiku, jūtu un domu gabalos.
Citiem vārdiem-
kad prātu esam sazemējuši jeb uzmanību nolaiduši ķermenī un tādējādi- spējam nonākt Tagadnē un piedzīvot sevi realitātē