Laiks
…mmm, laiks vēl tiek spriests…
bet piesakiet savu interesi kaut tagad!
Kontakti,  reģistrēšanās
Inese | somatika[at]i-deja.lv | 29137826


Cieņa pret ķermeni, pašcieņa.
Ieklausīšanās sevī un partnerī.
Partnerī un sevī.

Savas bezvārdu komunikācijas izziņa.
Vienkāršība un laimes izjūta. Rotaļa

KONTAKTIMPROVIZĀCIJA (CI) ir radusies 1972.gadā, balstoties uz aikido cīņas mākslu un laikmetīgās dejas apvienošanos vienā veselumā.

Nodarbībās jo īpaši veiksmīgi iekļaujas cilvēki bez dejas pieredzes, jo kustības ir tik dabiskas, ka dejotāju ieradumi pat tām mazliet tā kā traucē.
Šī kustības māksla balstās uz sevis, sava ķermeņa uzklausīšanu, sajušanu, un tad- sadejošanos ar partneri. Tā vērš uzmanību uz savām attiecībām ar savu ķermeni un palēnām veido tās arvien veselīgākās.
Koncentrētā un vieglā uzmanība ļauj Kontaktimprovizācijas un Bodywork darītājam pabūt patiesi ‘šeit un tagad’ stāvoklī, un atbrīvoties kaut uz brīdi no ikdienas ierastajām domām un stresiem.
Kontaktimprovizācija uzdod jautājumus un procesā dod atbildes par savu komunikāciju ar citiem, par savu uzticēšanos sev, citiem, pasaulei, par to, cik daudz darām sevis dēļ un cik daudz- citu dēļ, par to, kur ir manas robežas, par to, ko es vēlos ik katrā savas dzīves mirklī. Tai pat laikā tā ir perfekta fizikas pamatlikumu stunda- šī deja ļauj būt uzmanības kontaktā gan ar gravitācijas spēku, gan līdzsvaru, gan inerci, un ne tikai.

Nedēļas nogales nodarbībā apgūsim kontaktimprovizācijas, improvizācijas un bodywork pamatus, īpašu uzmanību vēršot uz sevi kā personību saskarsmē ar apkārtējiem. Pašizziņa būs pat nozīmīgāka kā šīs dejas tehnikas apguve.

BODYWORK nozīmē viena cilvēka ieklausīšanos otra ķermenī caur vadītam jūtīgam, masāžai līdzīgam pieskārienam. BodyWork ir cieņpilnu un izzinošu pieskārienu māksla, ko ierasti veic viens partneris otram. Lai to spētu veikt, priekšnosacījumi ir tikai uzmanība, cieņa, sajūtīgums un vēlme izzināt.

BodyWork attīsta sava ķermeņa uzmanīgu sajušanu, apzināšanos un nonākšanu dziļākā kontaktā ar sevi pašu, savām mājām- savu ķermeni. Sesija parasti rezultējas ar relaksējošu sajūtu ķermenī un prātā, bet ‘iekšējā darba’ procesā- vērojot sevi it kā no iekšienes, iespējams saņemt atklājumus pašam par sevi, savām sajūtām, savu ķermeni un pašsajūtu

somatika.lv CI 1

Vieta
dejas un personības kultūras centrs
‘I-DEJAS MĀJA’,
Rīgā, Lāčplēša ielā 60, 2.stāvā
karte vieglākai atrašanai
Dalībnieki
Cilvēki, kam nav bail- tieši otrādi- ir prieks no pieskārieniem;
vai vēlētos, lai tā būtu
Cilvēki, kas meklē savu personīgo, iekšējo brīvo deju
Cilvēki, kas ciena savu ķermeni un vēlas to attīstīt
Cilvēki, kas meklē dzīvesprieku
Cilvēki, kas atklājuši spēlēšanos pieaugušamības vecumā
Var būt dejotāji, bet tikpat labi arī- nē
Šīs ir labas papildus nodarbības pāru deju dejotājiem,
jo īpaši, kur tiek pielietota improvizācija
(tango, salsa, mūsdienu deja, dejas improvizācija, u.c.)
Īpaši gaidīti pāri un puiši! (lai arī šī nav ‘pāru’ deja)
Dalība
90€ par 9h
Atkārtota dalība seminārā – ar 30% atlaidi,
iepriekš sazinoties ar Inesi
Līdzi
ērtas drēbes ērtām kustībām; var būt sporta tērps.
Nodarbības notiek bez apaviem.
Siltas zeķes var būt ļoti noderīgas.
Ērtībai iesakāmi garāki krekliņi
bez plašiem, dziļiem kakla izgriezumiem

Pasniedz
Inese Ločmele, uzsākusi attīstīt šo dejas virzienu, pasniedzot to Latvijas neprofesionāļiem un organizējot viespasniedzēju meistarklases kopš 2006.gada; bagātinājusi savu pieredzi improvizācijā un kontaktimprovizācijā kopš 2001.gada, regulāri piedaloties meistarklasēs Eiropā un organizējot tās šeit pat, Latvijā. 2011.gada pirmos piecus mēnešus pavadījusi Somijā, intensīvi apgūstot deju (t.sk., kontaktimprvizāciju) un somatiku Austrumsomijas sporta institūta Dejas un somatikas pedagoģijas departamentā.
Inese savās nodarbībās integrē improvizāciju un somatiku, iedvesmu ņemot no old-schoolkontaktimprovizācijas uzskatiem, ka šīs dejas pašā pamatā ir dziļa ieklausīšanās sevī un partnerī, nonākot īstā ‘šeit un tagad’ stāvoklī, ļaujoties brīvībai un atbildībai, ko tas sniedz un spēlējoties ar mirkļa iespējām. Pasniedzot viņa apvieno improvizācijas un mūsdienu dejas pieredzi, radošu pasniedzējas harizmu un uz ķermeni orientētās psihoterapeites zināšanas, tā vieglā veidā sniedzot dziļu sava ķermeņa un sava partnera izjūtu, kas palīdz gan kontaktimprovizācijā, gan patiesi jebkurā citā dejā, gan pavisam personīgajā dzīvē.
Paralēli kontaktimprovizācijai Inese vada arī praktiskos pieredzes seminārus somatikāilgtermiņa pašizziņas ‘ID kursu‘, un viesseminārus, kas skar augumu, radošumu, iekšējo brīvību, improvizāciju un noteikti- pašizziņu

Dažas atziņas pēc kontaktimprovizācijas nodarbībām

„Kontaktimprovizācija palīdz izpētīt, apzināt robežas, ko prāts, stereotipi uzlicis mūsu ķermenim, un paplašināt tās. Tā mudina attīstīt savu radošo potenciālu. Un tā stimulē atmest steigu un ļauties mirkļa burvībai, ieklausīties sevī, savā ķermenī, sadzirdēt citus, būt  “šeit un tagad”, kontaktēties ar citiem  cilvēkiem ķermeņu valodā caur kustību, pieskārienu, ķermeņa kontaktu atšķirībā no ikdienišķās verbālās saziņas”

„Kontaktimprovizācija (CI) ir tik sociāla, pat psiholoģiska deja/kustība, tajā var iemācīties sajust ne vien ķermeni- savu un otra, bet arī robežas, iekšējo atvērtību, elastību, raksturu, meklējot un atrodot to mijiedarbības formu, kas abiem patīkama un skaista”

„Kontaktimprovizācija ir pa vidu starp deju un garīgo attīstību”

„Apmeklēju nodarbības, jo redzēju CI kā intsrumentu, kas palīdz ieraudzīt kaut kādas manas komunikācijas problēmas un palīdz tās risināt. Sajūtīgums, atslābināšanās, vērīgums. CI ir labs veids kā izkopt šīs prasmes gluži praktiski, ne tikai teorētiski apzināties, ka tas ir jādara”

„Kontaktimprovizācija devusi lielāku paļaušanos uz sevi, savu ķermeni, iepazīt viņa spēkus un ierobežojumus, drosmi eksperimentēt, iesaistīties negaidītajā un spontānajā, lielāku spēju pieņemt citus un spēt mijiedarboties ar viņiem harmoniski un dzīvi”

“Un ķermenis ir sajūtīgs un gribas pieskarties vēl un vēl un tā sajūta, ka it kā plūsti ap visiem un visi ap Tevi, ir ļoti ietveroša, it kā vislaik ap mani ir pieskārienu siltums”

„Patīk atrasties starp laimīgiem cilvēkiem, kas strādā ar sevi”