Vieta un laiks
sestdiena, 16.decembris’23
I-DEJU nedēļas nogales ietvaros

Dalība
piesakoties un apmaksājot līdz 12.12: 20€ | vēlāk: 25€

Pieteikšanās
Inese | somatika.lv@gmail.com | 29137826


Stihiju deja ir aktīvā meditācija ar dabas stihijām-
zemi, uguni, ūdeni un gaisu, savienojot pieredzi ar
integrējošo ēteri.
Tā ir mūsdienīga, transformējoša kustību meditācijas prakse, kas
modina un atbrīvo cilvēkā viņa dabas doto pirmatnējo enerģiju, dodot iespēju to līdzsvarot

foto: stijnswinnen.be

Regulārajā praktiskajā pieredzes seminārā izzinām sevi, izmantojot Zemes pamatelementus- stihijas, ar ko mēs saskaramies katru dienu un kas caurauž mūs pašus. Katra stihija dod iespēju izpētīt plašu kustību spektru. Katrā no elementiem mēs atrodam paši savu personīgo ekspresiju; ar to arī pietuvojamies savai paša būtībai

Šī iespēja ik gada ceturksni pavērot to, kur es esmu šai Dzīves brīdī- caur vienkārši pielietojamu izvērtēšanas filtru- stihijas.
Kas pa šo laiku ar mani noticis, kā esmu to piedzīvojis? Kā es jūtos savā ķermenī tagad? Kā es izjūtu savu spēku; kur tā iztrūkst? Vai man ir, ko atlaist un no kā atvadīties, un- kā to izdarīt? Kur šobrīd atrodas vai meklējams mans vieglums, mans spēks? Kam jāpievērš uzmanība un jāaprūpē?

Stihiju dinamisks līdzsvars ir veselība. Iepazīsim katru stihiju, izpētīsim to attiecības un apzināti savienosim tās sevī harmoniskā sadarbībā.

Atvērtība pieredzēt sevi brīvā, dzīvīgā kustībā būs mūsu labākie pavadoņi dziļā un personiskā kustību meditācijā ar stihijām.

Viss pasaulē vibrē, pateicoties skaņām, kurās mēs dzīvojam un kuras paši radam.

Dažādas skaņas, dažādas vibrācijas sniedz dažādu ietekmi uz mums. Stihiju dejā tiek izmantotas šīs zināšanas, lai sniegtu harmoniski sakārtotu skaņu/ritmu ciklu personiskam izziņas un transformācijas procesam

personisks rituāls, pašterapija,
enerģiska izlāde un uzlāde
brīvas, personīgas dejas formā

Pasniedz
Inese Upe, sertificēta auguma psihoterapeite, MA psych. Pirms Stihiju dejas pasniegusi 5 ritmu deju (kopš 2007), pēc kā iemīlējusi Stihiju dejas pieeju (kopš 2009) un to ieviesa Latvijā. Izkopj, attīsta un ar prieku to pasniedz vēl joprojām.
Plašāk par Ineses pieredzi

Padziļinātāk par procesu lasiet te!

Skatiet stihiju garāku aprakstu šeit!

Video iedvesmai (5:19′)

Līdzi
ērtas drēbes brīvām kustībām (no īsa krekliņa līdz siltai jakai). Var noderēt siltas zeķes (ideāli, ja ar neslīdošām zolītēm).
Varam paņemt līdzi savu ūdens pudeli (dzeramais ūdens papildināšanai būs uz vietas)

Inese par Stihiju deju:

Stihiju dejas pamatā ir fakts, ka jebkura skaņa ir vibrācija.
Viss pasaulē vibrē, pateicoties skaņām, kurās mēs dzīvojam.
Dažādas skaņas, dažādas vibrācijas sniedz dažādu ietekmi uz mums. 
Stihiju dejā tiek izmantotas šīs zināšanas, lai sniegtu
harmoniski sakārtotu skaņu/ritmu ciklu personiskam izziņas un transformācijas procesam.
Šajā terapeitiskās dejas jeb aktīvās meditācijas procesā tiek sniegts dabisko norišu ritmu cikls, kam ir savs sākums, attīstība, kulminācija un nobeigums, kas novērojams absolūti visur- jebkurā (pat vismilzīgākajā un vissīkākajā) dzīves ciklā- spāres vai cilvēka dzīvē no pirmsieņemšanas līdz nāvei, koka dzīvē no sēklas līdz sēklai, un tikpat labi tas notiek arī tik netaustāmās lietās kā jebkura ideja, jebkurš projekts no A līdz Z vai cilvēciskās attiecības, sekss vai jebkas cits, kur viss sākas ar ideju, tās realizācijas mērķtiecīgu sākumu, uzņemot spēkus un enerģiju, attīstību līdz kulminācijai ar enerģijas izlādi jeb realizāciju un tad- atpūtu, noslēgumu un integrāciju. Tikpat dabīgā ciklā norit gan fiziskie, gan iekšējie pārdomu procesi Stihiju dejas laikā.

Stihiju deja īpaši patiks tiem, kas atklājuši meditāciju kustībā,
bet vēl jo vairāk tie, kas nespēj ‘atlaist garu’ parastās diskotēkās-
tie, kas vēlas izdejot visu sevi- priekus, dusmas, kaisli, piedošanu,
savas vēlmes un lūgšanas, izdejot sevi pašu pavisam personīgi

Dažas atziņas:

„Manuprāt, veiksmīgs turpinājums tiem, kas pieredzējuši ‘5 ritmu’ deju.
Šī deja ir ievērojami pirmatnīgāka- dod izjūtu par ciešāku saikni ar Dabu un paša pirmsākumiem”

“Pēc notikuma bija liels miers, domas bija apstājušās, negribēja domāties :) Ar draudzeni nevarēju īsti parunāt, jo neko negribējās “risināt”. Un, nākamajā rītā, no gultas kāpjot ārā, mani pārņēma tāda mistiska sajūta- ka man ir jauns ķermenis. Kā jaunībā- elastīgs, viss vienots, fiziski jauns. Man gan ir 55, tak tajā brīdī jutos kā no Avatara tā būtne- plastikas, spēka un enerģijas iemiesojums :) Paldies Tev! Super piedzīvojums”

„Ceļojums sevī kā dabas pamatelementu kopumā
dod brīvību pēc tam paskatīties uz sadzīvi no cita, svaigāka skatpunkta”

“Jo ilgāk nāku (uz Stihiju deju), jo vieglāk izprast, kā sevi līdzsvarot caur stihiju izpratni”

“Man ļoti patika Ineses attieksme- tā bija bez vērtējuma, bez virzīšanas kādā noteiktā virzienā, ļaujot mums katram vienkārši būt, atrodot savu ceļu pie sevis- tik vienkārši, bet pamatīgi”

“Pēc stihiju skaidrojuma un Stihiju dejas – es biju absolūtā pacēlumā, vienlaikus sajūtot arī pilnīgu iekšējo mieru”,

“Tik daudz kas tiek turēts iekšā. Tik daudz kas ir apslāpēts un grib tikt izlikts un palaists. Ar Stihijas deju es sev pilnībā ļāvu izpausties, izliku visu, kas bija iekšā, visu, kas bija sakrājies”,

“Pēc Stihiju dejas- laimīgs enerģijas izsīkums, kas mijas ar patiesu lepnumu un gandarījumu par sevi. Šī ir īstā vieta/lieta, kurā var patiesi nonākt pie sevis”
” Joprojām atceros, cik ķermenis bija pateicīgs, par to enerģiju, kura tika radīta. Katra reize bija citāda. No enerģijas, spēka pieplūdumam līdz mierīgai būšanai. Atskatoties varu teikt, ka šī bija man vērtīga pieredze. Ļaut emocijas izlikt caur ķermeni”

“Esmu meditējis daudz un regulāri. Mani pārsteidza, ka sajūta Stihiju dejas noslēgumā ir tāda pati kā meditāciju beigās. Un vēl arī labi izkustēts”

“Labākā ballīte ever!:)”