Ik gadu iespējams iekļauties ilgtspējīgajā ‘ID kursā’, kas notiek tik reizi gadā vairāku mēnešu garumā. Te- daļiņa no dalībnieku atziņām pēc kursa

„Šis kurss ir personības un dzīves radošai reorganizācijai”

„ID kurss kā lieliska iespēja atvērtā un atbalstošā atmosfērā izmēģināt un apzināties savas spējas, kā arī pārvarēt izaicinājumus”

„ID kurss man bija krietns solis sevis izzināšanas, apzināšanās un sevis pieņemšanas virzienā. Mērķi, kuri pirms tam bija izplūduši un haotiski, tika konkrēti nosprausti. Robežas tika apzinātas un paplašinātas. Sāku saprast arī to, kur ir robeža starp savu robežu varonīgu paplašināšanu, bet kur jau sākas sevis vardarbīga laušana”

„Viss manu pārdomu, šaubu un lēmumu juceklis sastrukturējas, un es skaidri redzu dažādo manas dzīves ciklu spirāles ar visām uzvarām, neveiksmēm, ‘atpakaļgaitām’ un ‘iestrēgšanām’– tam visam pazudis fatālais oreols ‘tāda es esmu un tur neko nevar darīt’, tā vietā radot pārliecību, ka es varu pie tā strādāt, es varu procesu ietekmēt, nevis tikai ļauties apstākļu un notikumu plūsmai, kas manī finālā rada vilšanos un depresiju. Es redzu arī, kur ir mans spēks. Tā ir brīnišķīga sajūta!”

„Patīkami daudz iespēju izjust un pieredzēt situācijas, emocijas, izmaiņas uz savas ādas”

„Būtiski arī piebilst par dziļāku un patiesāku iepazīšanos ar sevi, savām vēlmēm un vajadzībām”

“Es to uztvēru kā līdzekli, kas liek saprast, kā justies ērti savā ķermenī, un vispār, KA es varu justies ērti tajā!”

„Šī kursa laikā esmu smēlusies atbalstu, iedrošinājumu un cilvēkmīlestību gan no kopējās atmosfēras, gan no pārējiem dalībniekiem. (..) Līdz ar to bija drosme paskatīties dziļāk un izjust spēcīgāk dažādas emocijas, apzinoties arī tās, kas nešķiet glaimojošas. Paplašinājusies emociju gamma, kas ne vienmēr dara ikdienu vienkāršāku, bet patiesāku noteikti”

„Svarīga atziņa par sevi kā atskaites punktu savām darbībām, tai pašā laikā ievērojot darbību/mērķu/dzīves ekoloģiskumu. Dzīvot un būt tieši tā kā man ir ērtāk/labāk/laimīgāk, izvērtējot arī radīto iespaidu uz apkārtējo pasauli”

„Ļoti liels ieguvums no šī kursa ir satiktie un iepazītie cilvēki. Ieraudzīt skaistumu apkārtējos cilvēkos, viņu dažādībā un ieraudzīt skaistumu sevī, savā dažādībā”

„ID kursā pamatīgāk izpratu spēlēšanās nozīmi. Izjutu spēlēšanos kā radošuma un enerģijas avotu; arī to, kā rotaļājoties ķermenis pats sakārtojas un kustas visērtākajā, visvieglākajā veidā, kur rodas arī īstā grācija”

„Man ļoti gribas pateikt vārdu autentiskums- tas, kam būtiski pietuvinājāmies kursa laikā”

„Izjūta par atspērienu no grūtībām/grūta cilvēka, kas dod milzu ticību sev un uzticēšanos apkārtnei, kas ļauj pārsteigt un iedvesmot citus cilvēkus un pašam sevi”

„Tā spēcīgā sakņu sajūta, sajūta par spēcīgu sienu, kas ir aiz manis, vai spēcīgu pamatu zem kājām – kad ir pret ko atsperties, lai dotos uz priekšu”

„Lika aizdomāties par problēmām savā ķermenī, varbūt varu tās atrisināt no citas puses pieejot”

„Tāpat raisīja pārdomas arī par mūsu vēsturisko autentiskumu un to, kas tad īsti ir autentiski mūsdienās, par mūsu sakņu vienotību ar visu pasauli”

„Kursa ‘Psiho-organiskā apļa’ seminārs deva man atziņas, ka šķērsli var izmantot par atspēriena punktu tālākajam, kā bailes ir aizķērušās manā skaustā, kā arī to, cik svarīgi ir dot sev vietu, dot sev laiku atpūtai”

„Nodarbības bija tik informatīvi piesātinātas un atziņas raisošas”

„Man ir milzīgs prieks par šo kursu, kur tēma – identitāte, tātad, arī jautājumi par etnisko identitāti, un kursa gaitā šie jautājumi formulējas pavisam citādāk kā ierastajā politiski orientētajā diskursā”

„Jau pirmajā kursa sesijā tikām līdz tam, ka harizma iekļauj sevī ticību un cerību…”

„Centies necensties. Katra kustība ar mīlestību”

„Ir ļoti skaidra apziņa, ka šie jautājumi ir MANI, nevis citu uzdoti. Sev, nevis kādam citam atbildami”

„Fascinējoša bija iespēja pieskarties citam– tajā brīdī, kad sajutu silto, pulsējošo dzīvību otrā; apziņa, ka tieši tāda DZĪVĪBA ir arī manī”

„Pēc kursa sesijas ejot mājās, bija sajūta, ka ir sākusies kustība/virzība, šobrīd nav ne jausmas, kur tā mani aizvedīs, bet gribētu, lai tas būtu tuvāk man pašai, patiesai un īstai. Tā vien liekas, ka, lai es neizvairītos no šīs virzības, dzīve sagādā arī atbilstošus apstākļus, lai pārdomātu lietu kārtību un paraudzītos uz dzīvi citādāk”

„Pamazām ir izdalījušies spilgti atslēgas vārdi, kuru saknes, izrādās, ir meklējamas krietni senāk. Agrāk neapzinātas problēmas formā, tad procesā uz apzināšanos, bet tagad ceļā uz atrisinājumu. Šobrīd vēl vairāk nekā iepriekš ir sajūta, ka esmu procesā, bet nu jau virzībā uz savu mērķi, kas, šķiet ir jau tuvu un aizsniedzams”

“Vēlos pateikt milzīgu paldies par ID kursu un gūto pieredzi. Fantastiski un brīnumaini, zinu ka daudz procesi vēl tikai sāk kustēties, bet ir – ir kustība un iedvesma. Paldies!!!”

 

ID kurss
atgriezties uz ‘ID kursa’ aprakstu