Plānota vai spontāna, ķeizargrieziena operācija prasa atkopšanos, ne tikai fizisku, emocionālu, bet pat enerģētisku.
Rēta nav tikai rēta– organisma enerģijas plūsmai ķermenī dēļ tās ir uzradies dambis, bloks, kas jo īpaši var ietekmēt vēderā esošās funkcijas- gremošana, urīnizvade, dzimumdzīve. Pēc neplānota ķeizargrieziena, iespējams, jāatkopjas arī no vilšanās, sāpēm un mokošu dzemdību pieredzes, atgūstot ticību un paļāvību sev.
“Lai gan pieredze ir jau salīdzinoši sena (6 gadi), es joprojām jūtos enerģētiski pārgriezta, nejūtu, ka manī cirkulētu enerģija fiziskā un enerģētiskā līmenī”
Tiekamies, izstrādājam, dzīvojam balansēti tālāk!


Inese Ločmele | sertificēta auguma psihoterapeite,
Latvijā un Baltijā vienīgā Grinberg metodes praktiķe
Kontakti
29137826 | somatika

[at]i-deja.lv


Inese Ločmele metusi sev radošu izaicinājumu, un 2021.gadu pasludina par ĶEIZARGADU. Kas ar to domāts, lasiet te!

Renārs Parādnieks, dzemdību ārsts, kuru kā pirmo cilvēku savā dzīvē ieraudzīja arī auguma terapeites, Ineses Ločmeles, dēls: “Ķeizargriezienu izlemj veikt ārsts tad, ja mazuļa dzimšana rada draudus māmiņas vai bērna veselībai, pat dzīvībai. Visbiežāk pēkšņa ķeizargrieziena operācija ir nepieciešama tad, ja dzemdības ir jau sākušās, tās ir ieilgušas un bērnam ir slikti sirdstoņi. Līdz ar to ķeizargrieziena operācija samazina risku, ka kaut kas varētu notikt ar mazuli. Vēl viens variants neplānotai ķeizargrieziena operācijai ir tad, ja dzemdības praktiski sākas, bet nenotiek virzība. Tad tās tiek stimulētas, bet, ja nav nekāda efekta, tad parasti izvēlas ķeizargriezienu”

Kas notiek ķeizargrieziena operācijas laikā?
Dakteris Parādnieks: “No sākuma tiek pārgriezta vēdera āda un atbīdīts muskuļu slānis. Izejot cauri vēl pāris slāņiem, tiek pārgriezta dzemdes apakšējā daļa un izņemts bērniņš laukā. Šis posms no vēdera atgriešanas līdz mazuļa ienākšanai pasaulē ilgst 2 minūtes. Nākošais etaps, kas ir jau garāks, ir dzemdes tīrīšana, vēdera dobuma pārbaudīšana, vai netiek atrasts kaut kas aizdomīgs. Kad viss ir kārtībā, tad pa kārtām tiek sašūts vēders un uzlikta kosmētiskā šuve”.
Šis īsais stāstījums skaidri norāda, ka rēta, kuru mēs redzam, ir tikai rētas ārējais slānis- zem tās ir vēl vairākas kārtas, kam nepieciešams sadzīt veiksmīgi. Ne tikai fiziski, bet arī …enerģētiski.
Praktiskajā darbā, kad caur Grinberg metodi strādāju ar (dažādām) rētām, katru reizi tomēr esmu pārsteigta, cik daudz baiļu un emocionālo sāpju tās tur, un cik daudz no šīs enerģijas cilvēks spēj atlaist savā brīvā, efektīvā lietošanā pēc sesijas- atgūt spēku, kas rētā, kā tādā ķermeņa mini blokā, bija iekapsulējies

Kāpēc es nevarēju dzemdēt pati?
Vaina, vilšanās, nepilnvērtības izjūta. Pārāk bieži mammas pēc dzemdībām šīm jūtām nedod pietiekami laika un uzmanības. Ir būtiskākas aktivitātes dzīvē. Bet, emocionālās rētas sadzīšanai pēc piedzīvotā nepieciešama pieredzes izstrādāšana, atlaišana, pat izsērošana, kas ir veselīgs pamats tam, lai mamma justos emocionāli balansēta gan kopā ar tikko dzimušo mazuli, gan skatoties nākotnē- varbūt vēlāk domājot par nākamo bērniņu. Pašpaļaušanās zaudējums, neizstrādātas bailes, nepalaista vilšanās paliek mammas ķermeņa atmiņā, kas nosaka mājas atmosfēru iespējamajai nākamajai dzīvībai

Paskatieties uz savu rētu, pieskarieties tai. Ar tik lielu pieņemšanu, cik spējat. Tas, visdrīzāk, bija atbilstošākais risinājums toreizējai situācijai. Noglaudiet savu brūci ar maigumu, paesiet ar to kontaktā- pasperiet solīti tuvāk pieņemšanai pēc šīs pieredzes

Kā mēs ar rētu strādātu sesijās?
Darbs ar rētām notiek Grinberg metodes ietvaros- ar rētu pavisam fiziski nonākam kontaktā,
to izmasējam tai atbilstošā dziļumā; katru sesiju savā. Iespējams, caur šo mums būs tas gods atgriezties dzemdību situācijā un apzināti transformēt emocionālo/fizisko sāpju pieredzi.
Kad rēta ir saņēmusi atbilstošu auguma uzmanību (vairums no mums uz savām rētām pat izvairās skatīties), kad tai kopīgiem spēkiem esam palīdzējušas atlabt, kad augums ir pastrādājis, lai varētu atgūt balansu pēc Notikuma, gan fiziskajai, gan emocionālajai rētai ir dota iespēja veiksmīgi sadzīt

Raksta autore:
Inese Ločmele, sertificēta auguma psihoterapeite
Avoti: maminuklubs.lv un medicine.lv