learning to be well ~ mācīšanās būt veselībā

auguma terapeite | vienīgā Latvijā Grinberg metodes praktiķe (L2)
Inese Ločmele | 29137826 | somatika[at]i-deja.lv

 


KO SAGAIDĪT NO GRINBERG METODES® INDIVIDUĀLAJĀM SESIJĀM

Mūsu sadarbības iespējamie mērķi
Iespējams, interesējaties par šo metodi, jo jums ir kādas sāpes vai kādas citas fiziskas problēmas.
Šo sesiju mērķis ir atbalstīt jūs izmaiņu sasniegšanas procesā.

Grinberg metodoloģija cilvēka fizisko stāvokli skata kā rezultātu tam,

   • kā mēs pielietojam dažādus atkārtotus ieradumus (paternus) un
   • kā esam iemācījušies reaģēt uz sāpēm un bailēm.

Tas, visbiežāk, noved pie tā, ka augums nav vairs pilnībā spējīgs pielietot savu dabīgo spēju atjaunoties un atgūt labsajūtu. Lai sasniegtu vēlamo rezultātu, process būs fokusēts uz atbrīvošanos no neveselīgajiem paterniem (unlearning) un (relearning) zināšanu atgūšanu par to, kā ļaut augumam sadziedēt pašam sevi.

AicinatiUzIntervijasSesiju Teksts
Sākumā mēs kopīgi definējam jūsu mērķi.
Virsmērķis visa procesa laikā ir mācīties paaugstināt jūsu elpošanas, atslābināšanās, iekšējā klusuma kvalitāti, un ne mazāk būtiski- savu vajadzību apzināšanos. Jūs mācīsieties transformēt sāpju pieredzi un spēju būt mierīgam un pēc iespējas atslābinātam baiļu laikā. Procesa laikā izzināsiet arī, kā pārtraukt dažāda veida liekas piepūles, ko turat savā ķermenī.

Visa uzskaitītā mērķis ir paaugstināt jūsu auguma apzinātību (body attention), kopā ar to tiek veicināta arī vitalitāte un koncentrēšanās spējas, uzlabojas gremošanas sistēmas un miega kvalitāte, tā uzlabojot jūsu labsajūtu kopumā. Jūs iemācīsieties atvērt ķermeņa enerģijas avotus, par kuru eksistenci jūsu Somatika 3in1augumā varbūt neapzinājāties.

Procesā ir apvienots pieskāriens, kustība un verbāli doti/sniegti uzdevumi. Ķermeņa un prāta apvienošana šai mācību procesā ved pie ilgtspējīgiem rezultātiem.

Jo vairāk ieguldat, jo vairāk saņemat
Process ir balstīts uz mūsu sadarbību, kas nozīmē, ka jūsu aktīvai iekļautībai ir būtiska loma veiksmīga rezultāta sasniegšanai.

   • Iesākumā- sniedziet sev labākos apstākļus, lai saņemtu maksimumu no sesijas: nāciet, esot gatavībā aktīvi iekļauties procesā, neēdiet smagu ēdienu pirms sesijas un visbūtiskākais- ieplānojiet nedaudz laika sev pirms un pēc sesijas,
   • jo vairāk jūs pievērsīsiet uzmanību savam augumam starp sesijām un dalīsies ar mani par to, jo straujāk pieaugs jūsu auguma apzinātība un sesijas būs labāk adaptētas jūsu individuālajam procesam. Novērojiet būtiskas izmaiņas fiziskajā stāvoklī, miega režīmā un kvalitātē, apetītē, gremošanas sistēmas darbībā, vitalitātē, utml.,
   • lai spēcinātu katras sesijas rezultātu un procesu kopumā, integrējiet sesijā iegūtās zināšanas un pieredzi ikdienas dzīvē.

Cik ilgs ir process un vai man tas der?

   • Vienas sesijas ilgums ir 50 minūtes.
   • Lai arī procesa sesiju daudzumu nav iespējams noteikt, tomēr ievērojamas izmaiņas ir gaidāmas jau pirmo 8 sesiju laikā. Procesa ilgumu ietekmē daudz faktoru: problēmas ilgums, biežums un smagums līdz šim, cik tas ir iesakņojies jūsu ķermenī, kā arī- daudz atkarīgs no jūsu vecuma un iesaistītības procesā.
   • Ja pirmo 8 sesiju laikā nav būtisku izmaiņu, mēs pārrunāsim jūsu procesa turpināšanu. Pasliktināšanās gadījumā stingri iesakām konsultēties ar savu ārstu.
   • Kā jebkas dzīvē, ne viss der visiem. Jebkurā procesa posmā, ja nu saprotat, ka process nesaskan ar jūsu gaidām, mēs varam to pārrunāt un mainīt, vai pat to pārtraukt.

Atsauce par Grinberg metodi
Tā ir metodoloģija, kas skar apzināšanos, un māca, izmantojot uzmanības paplašināšanu un fokusēšanu. Tā nav dziedināšanas, alternatīvās medicīnas, masāžas terapijas metode un neiekļaujas palīdzošo profesiju skaitā. Tā nav domāta cilvēkiem dzīvībai bīstamās situācijās, smagi slimiem un psihiatrijas uzskaitē esošiem cilvēkiem. Šī metode nav paredzēta būt par medicīniskas ārstēšanas aizvietotāju. Tā nav pamatota kādā ideoloģijā vai mistiskos skaidrojumos un nepieprasa kādu noteiktu dzīvesveidu.

Jebkuras jūsu ārsta izrakstītās zāles nepieciešams turpināt lietot tieši tā, kā ārsts jums to izrakstījis un par jebkādām izmaiņām zāļu lietošanā, lūdzu, konsultējieties ar savu ārstu.

Jūsu pēdu apskate un pieskaršanās tām (pēdu analīze/ foot analysis) ir instruments, ar kā palīdzību tiek noteikts jūsu procesa mērķis un piemērots konkrēti jums. Tā nav ne medicīniska, ne psiholoģiska diagnoze un tā neaizvieto jums iespējami iepriekš dotās diagnozes. Jebkurā gadījumā, ja problēma ir neskaidra, iesakām jums noteikt tās diagnozi pirms Grinberg metodes procesa uzsākšanas

Footwork


 

Un vēlreiz – kas tad īsti notiek Grinberg metodes procesā

Sesijas ir fiziska un intensīva sadarbība starp klientu un terapeitu.

Visa sadarbības procesa laikā cilvēka uzmanība tiek virzīta uz atbildības uzņemšanos par sava paša dzīvi. Šajā pieejā tas tiek darīts caur auguma apzināšanos, pievēršot uzmanību tam, ko mēs fiziski darām, lai atgrieztos savu sāpju/ciešanu stāvoklī/situācijā, tad- palīdzot, lai cilvēks paša spēkiem spētu to apstādināt, un tad- transformēt.

Tas nav tas pats, kas problēmu risināšana- šeit tiek pamatīgi iesaistīts ķermenis un pavisam fiziskas mūsu reakcijas (piem., saspringumi, elpošanas ierobežošana).

Procesa laikā cilvēks ievēro, par ko viņš sevi pārvērš, kad iestrēgst savās ierastajās ciešanās, un kad tas ir skaidrs- mācāmies, kā to izbeigt. Fiziski, mentāli un emocionāli.

Es vēroju un sniedzu koncentrētu skaidrību procesa laikā, par to, ko klients dara, lai atgrieztos ierastajā nepatīkamajā stāvoklī/situācijā. Tas dod vietu uzrasties cita veida pieredzēm, un arī- atgūt enerģiju izmaiņu veikšanai, atbrīvojot to no ieslodzījuma paša radītajos ieradumos.

Procesa laikā cilvēks tiek no jauna iepazīstināts pats ar savu augumu, tā ieradumiem, grūtībām un veidiem, kā no tiem atbrīvoties. Procesā notiek pamatīgs auguma apzināšanās darbs. Tā ir ļoti aktīva sadarbošanās starp klientu un praktiķi- atpūta notiek tikai pašās sesijas beigās, un parasti tās laikā notiek dziļa relaksācija, kuras laikā notiek dziļš ķermeņa darbs, lai atgūtu savu dabisko līdzsvaru, tādējādi pašam sevi dziedinot

 


 

Biežāk uzdotie jautājumi pirms procesa uzsākšanas –
atbildes uz jūsu iepriekš uzdotajiem jautājumiem:

Kā fiziski tas notiek?
Šī metode noris klientam esot atģērbtam, t. i., apakšveļā, lai man būtu iespējams redzēt visas auguma reakcijas. Sesijas notiek jums esot guļus uz masāžas galda; vēlāk- arī stāvus kājās

Cik ilgs būs process?
Ap 50 minūtēm, un būsim ļoti īsi, koncentrēti un fokusēti sarunās, lai tiekam vairāk pie fiziskā, reālā darba

Cik bieži mēs tiktos?
Vēlamais tikšanās biežums ir reizi nedēļā. Ja ir vēlama augstāka intensitāte, ātrāks rezultāts, vēlams tikties biežāk

Kur notiek sesijas?
I-DEJAS MĀJAS augšstāvā, Lāčplēša ielā 60, 5.stāvā | karte vieglākai atrašanai

Maksa?
50€ par vienu sesiju | ja nākat uz 1,5h intervijas sesiju- augstāk pieminētie simboliskie 10€

Vai iespējams iepazīties ar šo pieeju, ne uzreiz uzsākot nopietnu procesu?
Jā, kamēr es vēl apgūstu šo metodi (līdz 2019.gada oktobrim), esmu atvērta 1,5h iepazīšanās sesijām, kurās notiek fokusēta saruna par jūsu problēmu, kuras laikā es apskatu jūsu pēdas, kas dod man labāku ieskatu problēmas izpausmēs un risinājumu virzībā. Nav solīts (bet ir iespējams), ka saņemsiet arī fizisku pieredzi

Apmēram kā process noris?
Pirmajās sesijās mēs vairāk pārrunāsim jūsu jautājumu/tēmu, ko vēlaties mainīt, kā arī veselības stāvokli. Šīs sesijas notiek sēdus, man, paralēli sarunai, apskatot jūsu pēdas.
Nākamajās sesijās pavisam īsi un koncentrēti pārrunāsim ar mērķi saistītos novērojumus un iespējamās izmaiņas pa laiku starp sesijām, un ķersimies pie fiziskā procesa

Hmm, man kaut kā sagatavot pēdas uz pirmo sesiju?
Vislabāk, ja nesakopjat pēdas kaut kā speciāli (piem., pedikīrs) mūsu sadarbības laikā- tas nodzēstu daudz informācijas, kas it nemaz nepalīdzētu mūsu kopīgā procesā

Vai procesa laikā man sāpēs?
Jāatzīst- ļoti iespējams, jā. Mēs tiksim līdz kādiem momentiem, kur saskarsimies ar sāpēm, lai vispār ar tām strādātu un transformētu. Ja jau darbs ir ar sāpju, ciešanu un baiļu transformāciju, tad ar tām jātiekas!;) Tas nebūs daudz un baigi ilgi, bet, visdrīzāk- būs. Tā kā- negaidiet tikai maigu masāžu;) Bet labā ziņa- parasti pēc labi padarītā transformācijas darba notiek tiešām dziļa un baudīga relaksācija. To gan arī nevaru 100% solīt, bet iespēja ir gana liela;)

Vai drīkst piedalīties, ja apmeklēju psihologu/psihoterapeitu?
Ir tāds ieteikums neiesaistīties vairāk kā vienās terapeitiskajās attiecībās

Jā, drīkst piedalīties, un ir ļoti vēlams mani informēt, ka apmeklējat psihologu vai psihoterapeitu- ņemšu to vērā. Iemesls neiesaistīties vairāk kā vienās terapeitiskajās attiecībās ir pamatots un to cienu. Grinberg metodes sesijas palīdzēs ‘pacelt tēmas’ un intensificēs jūsu darbu ar savu psihologu/psihoterapeitu. Iesaku informēt savu psihologu/psihoterapeitu un pārrunāt ar viņu par savu nodomu jau pirms mūsu tikšanās. Iespējams, noderēs, ja psihologs/psihoterapeits izlasīs šo aprakstu.

Jebkurā gadījumā– atgādinu- šī pieeja pieprasa aktīvu klienta iesaisti- gan sesijas laikā, pievēršot uzmanību savam ķermenim, gan starp sesijām- pievēršot uzmanību savām paternu jeb ieradumu reakcijām ikdienas procesos- tas mūsu sadarbību padara intensīvu un samazina potenciālo sesiju skaitu- jums ātrāk kļūst labāk! ;)

 

Kāda mana kolēģa, Idan Hojman, īsstāsts [2:57′] par to, kas notiek un ko sagaidīt no Grinberg metodes sesijām –