Tiekamies Kuldīgā, Skolas ielā 1, 3. stāvā | karte

Ienākot pagalmā, uzzvani man (29137826) un es iznākšu pretī,
vai arī ēkai meklē melnas metāla kāpnes labajā pusē. Pa tām dodies uz augšu. Kad nonāksi 2.stāvā, griezies pa labi un dodies vēl uz augšu- uz 3.stāvu, un vai nu es nākšu pretī, vai uzgaidi mani jaukajā uzgaidāmajā telpā

Gatavojies uz to, ka pētīšu Tavas pēdas* un runāšos gan par Tavu mērķi, gan- veselību,
un pēc tam, iespējams, būs īsa sesija, kam labi būtu Tev būt ērtās drēbēs
(tas var būt arī ikdienas apģērbs, bet ērts)

Pirms nākšanas aicinu apdomāt, kāds ir Tavs mērķis– ko vēlies izbeigt vai- uzlabot savā dzīvē. Tas var būt vairāk emocionāla rakstura mērķis (piem., ‘tikt galā’ ar savu emocionalitāti, trauksmi, izbeigt hronisku aizkaitinājumu vai skumju plūdus), tas var būt vairāk mentāls (piem., izbeigt mūžīgos dialogus savā galvā, palaist visu laiku esošo kontrolēšanu galvā vai pēc labi izdomāta plāna spēt rīkoties) un var būt arī pavisam fizisks mērķis (piem., hroniskas sāpes (krustos, plecos, migrēna, mēnešreižu sāpes vai visaptveroša atkopšanās pēc operācijām, t. sk., spontānā aborta), un, protams, var būt visas jomas aptverošs, kā piem., veģetatīvā distonija, trauksmes/panikas lēkmes u.c.

*Lūdzu, pēc iespējas, neveic pedikīru
tas var noņemt daudz informācijas, un man var sanākt vairāk aizšaut garām;)

Plašāk un detalizētāk par Grinberg metodi lasi te

Uz radošu tikšanos!
Inese Ločmele
auguma psihoterapeite,
vienīgā Latvijā Grinberg metodes praktiķe
29137826 | somatika@i-deja.lv
somatika.lv

Ja nu gribas plašāk palasīt, ar ko rēķināties- te dažas atbildes uz man uzdotiem jautājumiem:

kas tad īsti notiek Grinberg metodes procesā

Sesijas ir fiziska un intensīva sadarbība starp klientu un terapeitu.

Visa sadarbības procesa laikā cilvēka uzmanība tiek virzīta uz atbildības uzņemšanos par sava paša dzīvi. Šajā pieejā tas tiek darīts caur auguma apzināšanos, pievēršot uzmanību tam, ko mēs fiziski darām, lai atgrieztos savu sāpju/ciešanu stāvoklī/situācijā, tad- palīdzot, lai cilvēks paša spēkiem spētu to apstādināt, un tad- transformēt.

Tas nav tas pats, kas problēmu risināšana- šeit tiek pamatīgi iesaistīts ķermenis un pavisam fiziskas mūsu reakcijas (piem., saspringumi, elpošanas ierobežošana).

Procesa laikā cilvēks ievēro, par ko viņš sevi pārvērš, kad iestrēgst savās ierastajās ciešanās, un kad tas ir skaidrs- mācāmies, kā viņa/viņš to rada un līdz ar to uzrodas zināšanas, kā to izbeigt. Fiziski, mentāli un emocionāli.

Procesa laikā cilvēks tiek no jauna iepazīstināts pats ar savu augumu, tā ieradumiem, grūtībām un veidiem, kā no tiem atbrīvoties. Procesā notiek pamatīgs auguma apzināšanās darbs. Tā ir ļoti aktīva sadarbošanās starp klientu un praktiķi- atpūta notiek tikai pašās sesijas beigās, un parasti tās laikā notiek dziļa relaksācija, kuras laikā notiek dziļš ķermeņa darbs, lai atgūtu savu dabisko līdzsvaru, tādējādi pašam sevi dziedinot


Kā fiziski tas notiek?
Šī metode noris klientam esot atģērbtam, t. i., apakšveļā, lai man būtu iespējams redzēt visas auguma reakcijas. Sesijas notiek jums esot guļus uz masāžas galda; vēlāk- arī stāvus vai sēdus

Cik ilgs būs process?
līdz 1 stundai un 20 minūtēm. Būsim ļoti īsi, koncentrēti un fokusēti sarunās, lai tiekam vairāk pie fiziskā darba

Cik bieži mēs tiktos?
Vēlamais tikšanās biežums ir reizi nedēļā. Ja ir vēlama augstāka intensitāte, ātrāks rezultāts, vēlams tikties biežāk

Maksa?
70€ par vienu 1:20′ sesiju | ja nākat uz 1,5h intervijas sesiju- simboliski 10€

Vai iespējams iepazīties ar šo pieeju, ne uzreiz uzsākot nopietnu procesu?
Jā, ar prieku tikšos ar jums 1,5h iepazīšanās sesijā, kurās notiek fokusēta saruna par jūsu problēmu, kuras laikā es apskatu jūsu pēdas, kas dod man labāku ieskatu problēmas izpausmēs un risinājumu virzībā. Nav solīts (bet ir iespējams), ka saņemsiet arī fizisku pieredzi. Katra šāda pieredze man palīdz bagātināt manu praksi, tāpēc to daru par tik simbolisku samaksu

Apmēram kā process noris?
Pirmajās sesijās mēs vairāk pārrunāsim jūsu jautājumu/tēmu, ko vēlaties mainīt, kā arī veselības stāvokli. Šīs sesijas notiek sēdus, man, paralēli sarunai, apskatot jūsu pēdas.
Nākamajās sesijās pavisam īsi un koncentrēti pārrunāsim ar mērķi saistītos novērojumus un iespējamās izmaiņas pa laiku starp sesijām, un ķersimies pie fiziskā procesa

Vai procesa laikā man sāpēs?
Jāatzīst- ļoti iespējams, jā. Mēs tiksim līdz kādiem momentiem, kur saskarsimies ar sāpēm, lai vispār ar tām strādātu un transformētu. Ja jau darbs ir ar sāpju, ciešanu un baiļu transformāciju, tad ar tām jātiekas!;) Tas nebūs daudz un baigi ilgi, bet, visdrīzāk- būs. Tā kā- negaidiet tikai maigu masāžu;) Bet labā ziņa- parasti pēc labi padarītā transformācijas darba notiek tiešām dziļa un baudīga relaksācija. To gan arī nevaru 100% solīt, bet iespēja ir gana liela;)

Vai drīkst piedalīties, ja apmeklēju psihologu/psihoterapeitu?
Ir tāds ieteikums neiesaistīties vairāk kā vienās terapeitiskajās attiecībās

Jā, drīkst piedalīties, un ir ļoti vēlams mani informēt, ka apmeklējat psihologu vai psihoterapeitu- ņemšu to vērā. Iemesls neiesaistīties vairāk kā vienās terapeitiskajās attiecībās ir pamatots un to cienu. Grinberg metodes sesijas palīdzēs ‘pacelt tēmas’ un intensificēs jūsu darbu ar savu psihologu/psihoterapeitu. Iesaku informēt savu psihologu/psihoterapeitu un pārrunāt ar viņu par savu nodomu jau pirms mūsu tikšanās. Iespējams, noderēs, ja psihologs/psihoterapeits izlasīs šo aprakstu.

Jebkurā gadījumā– atgādinu- šī pieeja pieprasa aktīvu klienta iesaisti– gan sesijas laikā, pievēršot uzmanību savam ķermenim, gan starp sesijām- pievēršot uzmanību savām paternu jeb ieradumu reakcijām ikdienas procesos- tas mūsu sadarbību padara intensīvu un samazina potenciālo sesiju skaitu- jums ātrāk kļūst labāk! ;)