Foruma ritms

Piektdiena, 29.marts
13:30-14:00 Ierašanās, reģistrēšanās
14:00-15:00 Iepazīšanās aplis, īss, sazemējošs Bodywork
15:00-17:00 Aleksandra tehnika®
17:00-17:30 0,5h pauzīte
17:30-19:30 Stihiju deja. Personīgie rituāli
19:30-21:00 Foruma piknika sarunas

Sestdiena, 30.marts
10:00-12:00 Grinberg metode®
12:00-12:20 20 min pauzīte
12:20-14:20 Feldenkrais metode®
14:20-17:00 2,5h pauze
17:00-18:30 Yin joga
18:30-20:00 Foruma piknika sarunas

Svētdiena, 31.marts
10:00-12:00 Open Source Forms
12:00-12:20 20 min pauzīte
12:20-14:20 Authentic Movement
14:20-15:30 noslēgums


Bodywork

Forumu uzreiz pēc iepazīšanās apļa uzsāksim ar īsu apzinātu pieskārienu prakses pieredzi jeb the BodyWork, kas nozīmē viena cilvēka ieklausīšanos otra ķermenī caur vadītam jūtīgam, masāžai līdzīgam pieskārienam. 
BodyWork ir cieņpilnu un izzinošu pieskārienu māksla, ko ierasti veic viens partneris otram.
Lai to spētu veikt, priekšnosacījumi ir tikai uzmanība, cieņa, sajūtīgums un vēlme izzināt.
BodyWork attīsta sava ķermeņa uzmanīgu sajušanu, apzināšanos un nonākšanu dziļākā kontaktā ar sevi pašu, savām mājām- savu ķermeni.
Lasiet plašāk te!

Aleksandra tehnika®

Kustību darbnīcas laikā ir iespēja apzināti pieredzēt savu ķermeni, tā anatomiju, koordināciju jaunā, efektīvā veidā caur kustībām un spēlēm. Patstāvīgi padziļināta pašuztvere, pretēji pasīvai saņemšanai, palīdz mainīt veidus, kā domājam un reaģējam, atrodoties attiecībās ar apkārtējo vidi, kustību, vides stimuliem, tai skaitā arī uztverot pasauli caur mākslas objektiem un kultūras notikumiem.
Aleksandra tehnika caur smalku uztveres virzību cilvēkā attīsta kustību apzināšanos. Tā palīdz izprast neefektīvus kustību ieradumus un ikdienas paradumus, kas veicina saspringumu, izmaiņas koordinācijā, un, beigu beigās, rezultējas kustību viegluma zaudēšanu.
Dalībnieki darbnīcā aktīva piedalās mācību procesā, sevis izpētē pretēji pasīvai saņemšanai- tā maina veidus, kā domājam un reaģējam, atrodoties attiecībās ar apkārtējo vidi, gravitāciju, kustību, vides stimuliem. Tās procesā tiek radīts iemaņu kopums, noderīgs visās ikdienas situācijās.

Aleksandra Tehnikas nodarbības sniedz cilvēkam vieglumu augumā, brīvāku, stabilāku, klātesošāku sevis sajušanu, mazina stresu un veicina labbūtību. Tā palīdz atklāt līdzsvaru augumā, atbrīvojoties no lieka saspringuma. To var pielietot dažādās aktivitātēs – sēžot, guļot, stāvot, ejot, ceļot smagumus, nodarbojoties ar sportu u.c.
Par Aleksandra tehniku lasiet plašāk te!

Pasniedz Laura Liekniņa,
sertificēta Aleksandra Tehnikas pasniedzēja, apguvusi to 3 gadu studijās “L´Estudi Centre Tècnica Alexander Barcelona Integració Psicofísica” (2016.-2019.g.; 1600h) pie Nicas Gimeno, regulāri papildina zināšanas semināros
Aleksandratehnika.lv

Stihiju deja. Personīgie rituāli

Stihiju deja ir aktīvā meditācija ar dabas stihijām- zemi, uguni, ūdeni un gaisu, savienojot pieredzi ar integrējošo ēteri.
Tā ir mūsdienīga, transformējoša kustību meditācijas prakse, kas modina un atbrīvo cilvēkā viņa dabas doto pirmatnējo enerģiju, dodot iespēju to līdzsvarot.
Procesā izzinām sevi, izmantojot Zemes pamatelementus- stihijas, ar ko mēs saskaramies katru dienu un kas caurauž mūs pašus. Katra stihija dod iespēju izpētīt plašu kustību spektru. Katrā no elementiem mēs atrodam paši savu personīgo ekspresiju; ar to arī pietuvojamies savai paša būtībai.
Stihiju dinamisks līdzsvars ir veselība. Iepazīsim katru stihiju, izpētīsim to attiecības un apzināti savienosim tās sevī harmoniskā sadarbībā.

Atvērtība pieredzēt sevi brīvā, dzīvīgā kustībā būs mūsu labākie pavadoņi dziļā un personiskā kustību meditācijā ar stihijām
Par Stihiju deju lasiet plašāk te!

Pasniedz Inese Upe, somatiskā psihoterapeite, MA psych. Pirms Stihiju dejas pasniegusi 5 ritmu deju (kopš 2007), pēc kā iemīlējusi Stihiju dejas pieeju (kopš 2009) un to ieviesusi Latvijā. Izkopj, attīsta un ar prieku to pasniedz vēl joprojām; visbiežāk- savvaļas retrītos savās lauku mājās Kurzemē

Grinberg metode®

pamatā tā notiek intensīvās, mērķtiecīgās individuālās sesijās. To dažkārt min kā somatic coaching vai embodied coaching. Grinberg metodes sMove! prakse ir iespēja savus mērķus caur Grinberg metodes pieeju sasniegt citā kvalitātē- dejiskāk, grupas sadarbībā, mūzikas klātbūtnē.
Ierastās kustības, ieradumi kā tādi, sniedz mums komforta izjūtu.
Bet tie prasa arī savu samaksu– kāds to jūt kā saspringumu, stīvumu, kāds kā trauksmi, cits- kā sāpes.

Jo mūsu augums nav radīts, lai regulāri atkārtotu vienas un tās pašas kustības- ne stundām ilgas pirkstu dejas pa taustiņiem, ne koncentrētu skatienu ekrānā, arī ne regulāru un ilgstošu sēdēšanu, pat ne somu nēsāšanu. sMove aicina izkustēt augumu ārā no ieradumu veidotajiem ķermeņa blokiem, tā atgūstot tur iekapsulēto enerģiju
Par Grinberg metodi lasiet plašāk te!

Pasniedz Inese Upe, somatiskā psihoterapeite, Latvijā vienīgā sertificētā Grinberg metodes® praktiķe.
Somatiku Inese kopš 2001.gada apguvusi neskaitāmās meistarklasēs un festivālos visā Eiropā, bet padziļināti un detalizēti- studējot Somijā dejas un somatikas pedagoģiju un Austrijā/Spānijā 3 gadus studējot Grinberg metodi pie tās pirmavota, metodes radītāja, Avi Grinberg.
Pasniedz un attīsta somatiku, pašizziņu caur kustību, auguma apzināšanās prakses kopš 2004.gada

Feldenkrais metode®

Pastāv divi Feldenkrais metodes praktizēšanas veidi – Apzināšanās caur kustību (ATM)- un Funkcionālā integrācija (FI), kas abos gadījumos ir izzinošs process, kur ar vienkāršu uzmanības pievēršanu fiziskām sajūtām, kas rodas kustoties, cilvēks attīsta arvien pilnīgāku izpratni par sevi darbībā.

ATM ir grupu nodarbība, kurā Ramona piedāvās kustību stundas, mutiski dodot instrukcijas kustību izpildei. Iepazīsimies arī ar FI tehnikas elementiem un noslēgumā, brīvā formā integrēsim savus atklājumus ikdienas darbībās vai improvizācijā.
Plašāk par Feldenkrais metodi lasiet te!

Pasniedz Ramona Galkina,
Latvijas Kultūras akadēmijas asociētā profesore Skatuves mākslu katedrā, kā dejotāja un horeogrāfe piedalās mākslas projektos Latvijā un starptautiski. Dejojusi, O. Žitluhinas dejas kompānijā. Pasniedz Feldenkrais metodi kopš 2004. gada, kad ieguvusi International Training Program – Wien starptautiski atzītu sertifikātu kā Feldenkrais metodes speciāliste

YIN joga

jeb Iņ joga ir lēna, mierpilna joga, kas mazina sasprindzinājumu, uzlabo locītavu veselību un veicina piemērotus apstākļus meditācijai. Yin joga ir lielisks veids, kā atbrīvoties kā fiziski, tā psiholoģiski. Salīdzinot ar citiem jogas veidiem, tā ir pasīva jogas forma, kur pozas tiek turētas 3-8 minūtes. Yin jogā mēs cenšamies ārēji nenodarbināt muskuļus ap konkrēto locītavu, bet uzmanību vēršam uz to, lai atbrīvotos dziļākie muskuļi un saistaudi. Pasīva un patīkama ķermeņa stiepšana mazina sasprindzinājumu visā ķermenī tāpat, it kā tu stieptu vilnas jaku, kas mazgājot sarāvusies. Kad viena daļa tiek maigi stiepta, tā var ievērojami ietekmē arī pārējo ķermeni.
Yin ir pasīva un nervu sistēmu atjaunojoša joga, tāpēc tā lieliski noder cilvēkiem, kurus nomāc stress, izdegšana vai hronisks nogurums, papildus tam, šis jogas veids māca koncentrēšanos, kas ir pirmā meditācijas pakāpe. Šajā jogas stilā tev nav jāsēž meditējot, kas daudziem ir grūti. Tā vietā ik pēc dažām minūtēm mainot pozas un iekšēji koncentrējoties uz dažādām sevis daļām, prāts kļūst arvien mierīgākas un sevis apziņa kļūst arvien dziļāka.
Yin joga ir piemērota visiem jogotājiem – no iesācējiem līdz cilvēkiem ar pieredzi jogā.
Par YIN jogu lasiet plašāk te!

Pasniedz Kristīne Brice,
Bc. Psych, jogas pasniedzēja (kopš 2015.gada) un Latvijā vienīgā sertificētā TRE® (Tension & Trauma Release Exercises) speciāliste Latvijā, JOGAS ELPA un TRE LATVIJA radītāja. Kristīnes galvenais fokuss ir pasniegt prakses, kas mazina stresa radītās sekas un līdzsvaro nervu sistēmu. Prāta miers nāk caur ķermeni jeb atslābis ķermenis = mierīgs prāts! Yin jogu Kristīne apguvusi pie starptautiskajiem skolotājiem S. Pucelle un M. Burellier, J.Phee un vairākās tālākizglītības meistarklasēs
jogaselpa.lv

Open Source Forms

somatikas prakse, kas, izmantojot dziļas relaksācijas paņēmienus un uzmanīgu darbu ar tēliem, valodu un skaņu, atver ikviena cilvēka radošumu un viedumu.

Open Source Forms piedāvā metodes, kā notraukt ārējos slāņus, piekļūt pirmējam spēkam, vieglumā navigēt zemapziņas plašumos un kā izmantot iztēli transformācijai. Šīs somatikas virziens ir sakņojies Skinner Releasing Technique

Pasniedz Madara Garklāva,
kas dalās caur somatiku, kustību improvizāciju un jogu. Madaras izpratne par dejas un somatikas pedagoģiju nostiprinājusies Somijā, mācoties un pasniedzot Austrumsomijas Sporta institūtā Dejas un somatikas izglītības programmā. Pēdējos gados darbojas, kā pasniedzot, tā mācoties, starptautiskos un reģionālos projektos. Ar prieku sadarbojas ar iestādēm/organizācijām, ieviešot jauninājumus izglītības programmās somatikas jomā (Rīgas cirka skola, Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs)

Authentic Movement

Mindfulness forma caur kustību, tas ir dejas un kustību terapijas pirmavots, kustību meditācija, kas veicina ķermeņa-prāta-jūtu apzinātību, padziļinātību un emocionāli inteliģentu komunikāciju.
Un tikpat labi arī aktivitāte, kas vienkārši palīdz apstāties dzīves steigā un pabaudīt īsto realitāti- sevi- dotajā laikā un telpā.
Šī ir prakse, kas balstīta uz patību- neviens šeit neliek neko darīt, kā vienīgi ieklausīties sevī, sekot savas būtības impulsiem un vērot, apzināti vērot, nokļūstot arvien tuvāk savai autentiskajai būtībai. Dotu sev laiku Būt. Būt pašam, būt tādam, kāds esmu, ieraudzīt vai sadzirdēt savu iekšējo pasauli, pateicoties sava paša auguma kustībai. Bieži vien tieši šajā procesā parādās iespēja zemapziņai risināt to, ko apziņa nespēj atrisināt. Autentiskā kustība pietuvina mūsu apziņu zemapziņai un starp tām var spēcināties kontakts, kas tik ļoti nepieciešams veselīgai dzīvei
Plašāk par AUthentic Movement lasiet te!

Pasniedz Inese Upe,
somatiskā psihoterapeite. Authentic Movement padziļināti apguvusi savulaik Austrumsomijas Sporta institūta Dejas un somatikas izglītības programmā; pasniedz to kopš 2009.gada; pēdējos gados, visbiežāk- savvaļas retrītos savās lauku mājās Kurzemē- gan iekštelpās, gan plašākā dabas klātbūtnē, kas jau ietiecas ekosomatikas pieredzē


Foruma ritms

Piektdiena, 29.marts
13:30-14:00 Ierašanās, reģistrēšanās
14:00-15:00 Iepazīšanās aplis, īss, sazemējošs Bodywork
15:00-17:00 Aleksandra tehnika®
17:00-17:30 0,5h pauzīte
17:30-19:30 Stihiju deja. Personīgie rituāli
19:30-21:00 Foruma piknika sarunas

Sestdiena, 30.marts
10:00-12:00 Grinberg metode®
12:00-12:20 20 min pauzīte
12:20-14:20 Feldenkrais metode®
14:20-17:00 2,5h pauze
17:00-18:30 Yin joga
18:30-20:00 Foruma piknika sarunas

Svētdiena, 31.marts
10:00-12:00 Open Source Forms
12:00-12:20 20 min pauzīte
12:20-14:20 Authentic Movement
14:20-15:30 noslēgums